سوربیتول

سوربیتول شستشودهنده، تصفیه کننده کبد از سموم، محرک سیستم صفراوی و امولسیفایر قوی بوده و جذب ویتامین های محلول در چربی مانند K ، D ، A و E را بیشتر می کند. آنیـویت با بهبـود و تحریـک عملکردهای روده ای و کبـدی، هضم تمامی مواد مغذی را تسهیل کرده و در طول زمان های حساس یا در زمان جیره های با انرژی بالا سموم را از بدن حذف می کند.

ویتامین B6 یا پیریدوکسین هیدروکلراید

در سلامت سنگدان موثر است. اشتـهاآور پر درآوری در متابولیسم پروتئین ها و رشد سلولی نقش دارد. در توسعه و حفظ بافت های لنفوئیدی موثر بوده باعث تقویت سیستم ایمنی می گردد.

بتائین

در بروز استرس گرمایی، افزودن بتائین به جیـره توصیـه می شود. زیرا بتائین با تنظیم فشار اسمزی نقش مهمی در حفظ آب سلولی و تعادل یونی سلول ها در بدن ایفا می کند.

وجود متیل برای سنتز پروتئین بدن ضروری است و باعث افزایش رشد، کاهش ضریب تبدیل و افزایش بازده غذا می گردد.

بتائین می تواند خطر بروز کبد چرب را کاهش دهد.

بتائین به واسطه زنجیره های متیل می تواند متیل مورد نیاز سنتز لستین را فراهم کند. لستین باعث افزایش نقل و انتقال چربی می شود. افزودن بتائین به جیره منجر به افزایش دسترسی به کولین می شود. کولین صرف ساخت VLDL می شود. VLDL نوعی لیپوپروتئین بوده که در خارج کردن چربی از کبد نقش دارد. بتائین می تواند منجر به بهبود ساخت کراتین و کارنیتین در کبد و عضله شود. کارنیتین ماده ای بوده که در انتقال اسیدهای بلندزنجیر به داخل میتوکندری نقش دارد (تبدیل چربی به انرژی) بتائین می تواند باعث افزایش فعالیت آنزیم لیپاز شود. بتائین از دو طریق می تواند باعث بهبود کیفیت لاشه یعنی کاهش چربی حفره شکمی و افزایش عضله سینه شود: باعث کاهش فعالیت های آنزیم های سازنده چربی می شود. چون بتائین متیل دهنده است، در حضور بتائین (یک ماده متیل دهنده) متیونین بیشتری صرف ساخت پروتئین و عضلات می شود.

تأثیر بتائین روی کوکسیدیوز : از ساختمان روده آسیب دیده حمایت می کند و رشد انگل آیمریا را مهار می کند.

مطالعات نشان داده که استفاده همزمان از بتائین و کوکسیدیواستات های یونوفره مانند سالینومایسین در مقایسه با هنگامی که بتائین یا کوکسیدیواستات به تنهایی به جیره اضافه شود تأثیرات به مراتب بیشتری دارد.

تأثیر استفاده از بتائین در مرغ تخمگذار و مادر: بتائین باعث کاهش تعداد تخم مرغ های لمبه و شکسته می شود. از طرفی به دلیل کاهش دفع آب و خشک ماندن بستر، تعداد تخم مرغ های تمیز افزایش می یابد. بتائین در کاهش سندرم کبد چرب در مرغ مادر نیز تأثیر دارد. تأثیر استفاده از بتائین در مرغ گوشتی و بوقلمون افزایش وزن عضله سینه موثر در استرس های گرمایی بهبود کیفیت بستر

 

میزان و نحوه مصرف برای انــواع طیـــور
0

500 سی سی در هزارلیترآب آشامیدنی بمدت 4 تا 5 روز متوالی

میزان و نحوه مصرف برای گاو بـالـغ و اسب
0

10 سی سی به ازای هر100 کیـلوگرم وزن بـدن به صـورت روزانـه به مـدت 8 تا10 روز

میزان و نحوه مصرف برای گوساله وکره اسب
0

2 سی سی به ازای هر 10 کیـلوگرم وزن بـدن به صـورت روزانـه به مـدت 4 تا 5 روز 

ANIVIT

مکمل آشامیدنی ویژه انواع طیور برای بهبود

عملکرد کبد و هضمanivit1

کبد نقش حیـاتی روی فراینـد گوارشی طیور ایفا می کند. بوسیله فرمولاسیون ویژه آنیویت می توان کبـد را در شرایط بهینه حفظ کرد و در نتیجه از سلامت پرندگان اطمینان حاصل نمود. آنیویت به صورت محلول و از نیاسین، ویتامین B6 بتائین، کولین کلراید و سوربیتول تشکیل شده است.

نیاسین یا اسید نیکوتینیک یا نیکوتین آمید

این ویتامین در تنفس سلولی دخالت دارد. در آزاد کردن انرژی از کربوهیدرات ها و چربی ها نقش داشته و متابولیسم آنها را آسانتر می کند. نیاسین در سنتز گلیکوژن نقش اساسی دارد.

نیاسین و طیور

نیاسین محلول در آب بوده و کمبود آن در جوجه های گوشتی منجر به بیماری موسوم به پلاگر (Pellagra) می شود. نیاز طبیعی پرنده به نیاسین از تریپتوفان تأمین می شود. تریپتوفان به میزان کم در ذرت جیره وجود دارد و تنها بخش کمی از تریپتوفان صرف ساختن نیاسین می گردد. لذا لازم است که به جهت پیشگیری از سندروم کبدچرب و درمان آن در طیور و بهبود متابولیسم نیاسین به طور جداگانه به جیره و یا به طور محلول در آب آشامیدنی طیور اضافه شود.

کولین کلراید

جلوگیری از بیماری پروسیس ضروری در حفظ و نگهداری غشای سلولی نقش حیاتی در متابولیسم و انتقال چربی ها کولین به جهت نقش حیاتی در متابولیسم و حمل و نقل چربی ها، از تجمع غیرطبیعی چربی در کبد که عارضه کبد چرب نامیده می شود جلوگیری می کند. کبد پرندگانی که از کمبود کولین رنج می برند بیش از حد چرب است. کولین در ساخت "استیل کولین" نقش دارد که عامل انتقال پیام های عصبی است. کولین برای ساخت متیونین لازم بوده و خاصیت متیل دهندگی دارد.

logo21

شرکت دارویی بهبوددام یزد

یزد، بلواردانشجو، کوچه 19 پلاک 141   کد پستی: 89167-53141
تلفن : 38260381 (035)   دورنگار:  38260383 (035)

 
   

 

   
   
0944515
امروز
دیروز
این هفته
هفته قبل
این ماه
ماه قبل
کل بازدید
1525
875
5154
5154
15530
13044
944515

پیش بینی امروز
5712

0.36%
18.28%
3.20%
0.64%
1.09%
76.43%
زمان آنلاین بودن (15 دقیقه پیش):3
3 مهامانان

آی پی شما3.236.207.90